NOWY
Kwazar
TIP
21-07-2023
Każdy kto zaczyna swoją przygodę z ogrodem, potrzebuje na początek kilku podstawowych narzędzi do pracy. Łopatka, sekator, konewka, opryskiwacz, to zdecydowany „must have” każdego ogrodnika. Z biegiem czasu potrzeby rosną, ponieważ wymaga tego ogród. Dosadzamy, przesadzamy, rozmnażamy, co rusz to nowe rośliny. Robi się ich więcej, pojawiają się choroby, szkodniki i pielęgnacja zajmuje coraz więcej czasu. Żeby ułatwić sobie pracę warto dobrać do opryskiwacza specjalne akcesoria.
Porady
Ogród
03-07-2023
Własny dom to jedno z największych marzeń, które każdy z nas chciałby spełnić. Zapewnia swobodę działania, przestrzeń oraz prywatność. Za wszelkimi tak ważnymi wyborami kryje się wiele niewiadomych. Jednak w większości przypadków wybieramy dom, a potem marzenie o pięknie zaaranżowanym otoczeniu wokół niego. Ostatnim etapem budowy domu jest ogród, ale zanim zaczniemy go tworzyć, warto wytyczyć jego granice.
Porady
Ogród
06-06-2023
Ogród w głównej mierze tworzą rośliny. Kompozycja, dopasowanie gatunków, pokrój i kolorystyka charakter naszego ogrodu. Wedle zasady „ogród nigdy nie jest skończony” dążmy do zmienności w kształtowaniu naszej przestrzeni, tak aby o każdej porze w ogrodzie coś się działo. Inaczej mają się sprawy z małą architekturą ogrodową. Elementy statyczne, najczęściej nadają tło lub zdobią nasze ulubione miejsca wypoczynku. Te podobnie jak rośliny, również wymagają naszej uwagi.