Firma Kwazar

Kwazar Corporation Sp. z o.o. jest jednym z czołowych przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem opryskiwaczy w Polsce. Nowoczesny park maszynowy, dający ogromne możliwości produkcyjne sprawia, że Kwazar to już nie tylko produkcja własnych wyrobów, ale platforma przetwórstwa tworzyw sztucznych o ogromnych możliwościach.

Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji produkty wytwarzane pod marką Kwazar trafiają dziś do około 100 krajów na całym świecie, w tym m.in. do Algierii, Anglii, Austrii, Bułgarii, Czech, Danii, Emiratów Arabskich, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Kolumbii, Korei Południowej, na Litwę, do Łotwy, Meksyku, Madagaskaru, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainę, a także do USA i Włoch.

 
Od 2023 roku jesteśmy członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Dołączyliśmy tym samym do grona członków   największej drogowej organizacji samorządu gospodarczego reprezentującej interesy zrzeszonych przedsiębiorców wobec organów   władzy publicznej, organów samorządu terytorialnego oraz wobec innych instytucji i organizacji.

 

Od 2022 roku jestesmy członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, której celem jest reprezentowanie ukraińskich  inwestorów w Polsce oraz polskich na Ukrainie, kompetentne wspomaganie oraz promocję działalności firm należących do PUIG, współpracę z polskimi, ukraińskimi oraz międzynarodowymi organizacjami biznesowymi, kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski na Ukrainie oraz Ukrainy w Polsce. PUIG aktywnie działa na rzecz polskich i ukraińskich przedsiębiorców planujących ekspansję swoich firm na rynek ukraiński bądź polski.


Od 2020 roku jesteśmy członkiem Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, skupiającego firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz instytucje okołobiznesowe, w tym uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, urzędy, stowarzyszenia przedsiębiorców i instytucje finansowe. Działalność Klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców i narzędziowców, reprezentację ich interesów na zewnątrz, jak również stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, dostęp do kadr, rozwój technologiczny i zwiększenie innowacyjności produkcji. 

 

 

Kwazar Corporation Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich polegający udziale w targach wystawienniczych oraz wyjazdowych misjach gospodarczych na wybranych rynkach zagranicznych. Celem projektu jest promocja produktów technicznej serii opryskiwaczy Cleaning PRO+ oraz rozszerzenie działalności eksportowej na poza unijne rynki, takie jak: Chiny, Turcja i Stany Zjednoczone, co stworzy nowe perspektywy rozwoju i umożliwi zwiększenie skali działalności przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie projektu z UE 188 148,00 zł.

Czołowy producent branży ogrodniczej w Polsce
 • polska firma z tradycjami i ponad 30-letnim doświadczeniem produkcyjnym
 • produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych dla różnych branż
 • szeroki wachlarz produktów: bogaty  asortyment ogrodowy, tj. profesjonalne opryskiwacze ogrodowe, seria techniczna, opryskiwacze hobbystyczne, akcesoria do opryskiwaczy, łopaty zimowe i uniwersalne, pułapki na owady, produkty dla drogownictwa
 • duże możliwości produkcyjne (np. stworzenia wyrobów od „zera”),
 • własny park maszynowy (produkty są wytwarzane w Polsce, pojemności od 0,5L do 1500L, produkcja detali o wadze od 0,2 kg do 34kg)
 • marka globalna, rozpoznawalna na różnych kontynentach
 • bogate doświadczenia biznesowe zarówno na rynku polskim, jak i rynkach międzynarodowych (dział handlowy to sprzedaż w kraju, jak również zagranicą)
 • kadra wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, inżynierów i praktyków - dział prototypowni, dział konstrukcyjny i R&D, własna narzędziownia, nowy park maszynowy (cyklicznie odświeżany),
 • nieustanne inwestycje w technologie, jak również w kadrę pracowniczą
 • elastyczność realizacyjna i terminowość dostaw
 • innowacyjne rozwiązania technologiczne w produktach
 • osiągnięcia - na przestrzeni 28 lat firma wielokrotnie nagradzana/wyróżniana na targach i imprezach międzynarodowych
 • błyskawiczny serwis i bezproblemowa obsługa
 • minimalna (statystyczna) liczba reklamacji (ISO 9001)
 • spółka córka w Wielkiej Brytanii
Kwazar w liczbach

Nowoczesny park maszynowy, dający ogromne możliwości produkcyjne sprawia, że Kwazar Corporation Sp. z o.o., to już nie tylko produkcja własnych wyrobów, ale platforma przetwórstwa tworzyw sztucznych o ogromnych możliwościach. Firma realizuje obecnie wiele indywidualnych zleceń, zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne.

Rok
1989

Stworzenie pierwszego opryskiwacza

Udział w rynku
65%

Lider branży ogrodniczej w Polsce

Blisko
1800

Dystrybutorów w całej Polsce

Blisko
7,9 MLN

Na inwestycje od 2011 roku

Jakość

W procesie produkcyjnym zwracamy szczególną uwagę na jakość i technologię produkcji. Dzięki dobrze opracowanym i bardzo  szczegółowym procedurom kontroli jakości jesteśmy pewni, że na rynek trafiają produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. 
Jakość naszych produktów potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2015, ale przede wszystkim potwierdza ją szerokie uznanie wśród naszych klientów na całym świecie. 

Jakość

Historia firmy

Przetargi publiczne